Fundacja rozwoju gospodarczego której celem jest upowszechnianie idei przedsiębiorczości oraz pomocy w budowaniu kapitału społecznego.

Zakres działania

Działamy w zakresie pomocy przy fundraisingu, finansach, księgowości, podatkach, prowadzaeniu i rozwijania swoich jednostek gospodarczych. Osoby działające w naszej fundacji maja na koncie dziesiąki otworzonych firm, przekszałceń, restrukturyzacji oraz napisanych planów marketingowych i wniosków o dotacje. 

 

Pomagamy w zakresie pomocy przy fundraisingu, finansach, działaniach marketingowych, księgowości, podatkach, prowadzeniu i rozwijaniu swoich jednostek gospodarczych, łączeniu organizacji NGO oraz biznesowych. Osoby pracujące w naszej fundacji opracowały bardzo wiele planów marketingowych, wniosków o dofinansowanie, strategii przekształcenia czy restrukturyzacji organizacji pozarządowych oraz biznesowych. Pomagały też w utworzeniu niejednej z nich.


Fundraising – dzięki nam organizacje i przedsiębiorcy mogą dowiedzieć się czy mają szansę na otrzymanie dotacji na realizację swoich celów. Wskazujemy w ramach jakiego programu i działania można składać wnioski o wsparcie finansowe oraz kiedy i gdzie należy je składać. Pomagamy w tworzeniu dokumentacji aplikacyjnej, kompletowaniu załączników oraz późniejszym rozliczaniu projektów.
Finanse – żeby zdecydować się na kredyt czy leasing w konkretnej instytucji, trzeba przeanalizować i porównać wiele ofert bankowych. Osoby zajmujące się prowadzeniem fundacji czy przedsiębiorstw nie mają na to czasu. Natomiast wystarczy, że znajdą chwilę na spotkanie z nami. Od wielu lat współpracujemy z najlepszymi doradcami finansowymi w kraju, w związku z tym pomagamy bezpłatnie wszystkim organizacjom, które chcą podpisać umowę kredytową lub leasingową.


Marketing – w dzisiejszych czasach ciężko jest zaistnieć na rynku bez strategii marketingowej, która będzie opracowana zgodnie z profilem działalności oraz potrzebami danego przedsiębiorstwa czy organizacji. Dlatego tworzymy całkowicie indywidualne plany marketingowe. Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu w tej dziedzinie, pomagamy pozyskiwać klientów w ramach różnego rodzaju działalności.
Księgowość i podatki – prowadzenie księgowości oraz wybór najkorzystniejszej formy opodatkowania, bywają kłopotliwe. Wspieramy wszystkie organizacje, które potrzebują pomocy w tym temacie.
Prowadzenie i rozwijanie działalności gospodarczej – składa się na nie każdy z wymienionych wyżej elementów, ale również połączenie ich w dobrze funkcjonującą całość. Radzimy i pomagamy w rozwijaniu fundacji, stowarzyszeń, firm i spółek.


Łączenie NGO i biznesu – pomagamy w jego przeprowadzeniu, bo może być pozytywne pod wieloma względami i to dla obu stron. Żeby tak było, organizacja NGO powinna umiejętnie czerpać z zasobów biznesowych – finansowych, a także związanych z marketingiem i zarządzaniem. Oczywiście partnerzy biznesowi również powinni odnosić korzyści z takiego połączenia, chociażby poprzez dostęp do informacji dotyczących spraw i projektów społecznych.